Aktywność fizyczna seniorów

Z regularnej aktywności fizycznej płynie wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego seniorów. Regularne ćwiczenia mogą znacznie poprawić jakość życia osób starszych, są również niezbędne w utrzymaniu dobrej kondycji, koordynacji oraz w zachowaniu siły i samodzielności. Ponadto codzienny trening: Jak pokonywać przeszkody utrudniające podjęcie aktywności fizycznej w starszym wieku?

Rozpoczęcie lub utrzymanie regularnej aktywności fizycznej może być wyzwaniem w każdym wieku. W miarę upływu lat, nie staje się do łatwiejsze. Problemy zdrowotne, bóle i obawy związane z kontuzjami lub upadkami mogą zniechęcać do ćwiczeń. Osoby, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły, mogą nie wiedzieć od czego zacząć, albo myśleć, że są zbyt stare lub słabe oraz, że nie będą w stanie sprostać standardom, które ustaliły, gdy były młodsze. Niektórzy uważają, że sport jest nudny. Może się to wydawać dobrym argumentem, by zwolnić tempo w starszym wieku. Tymczasem jest to jeszcze lepszy powód, żeby zacząć dbać o kondycję fizyczną. Regularne ćwiczenia poprawiają nastrój, łagodzą stres, poprawiają ogólne samopoczucie, pomagają w radzeniu sobie z objawami choroby oraz bólem. Nie muszą wiązać się z forsownymi treningami, czy wycieczkami na siłownię. Seniorzy mogą czerpać korzyści z wprowadzenia do swojego życia aktywności fizycznej dostosowanej do swoich możliwości. Bez względu na wiek i kondycję, nigdy nie jest za późno, by rozruszać swoje ciało, poprawić stan zdrowia, perspektywy na przyszłość, a także polepszyć jakość swojego życia.

Poniżej możesz zostawić swój komentarz

Pola z * są obowiązkowe

Cofnij odpowiedź
Komentarz*
Imię*
Zabezpieczenie antyspamowe*
Imię na literę "k" to
Kuba
czy
Marek

6 odpowiedzi na artykuł "Aktywność fizyczna seniorów"

Katarzyna Wawrzyniak
Może być
ODPOWIEDZ
Grodzisław Kumor
Treściwie i na temat.
ODPOWIEDZ
Eryk Foltyn
Sen to podstawa.
ODPOWIEDZ
Olga Duczyńska
Oczywiste
Jerzy Jeż
Czy mi się zdaję, że inne artykuły są podobne?
ODPOWIEDZ
Józefa Opałka
Zdaje Ci się

Pomagamy zadbać o potrzeby osób starszych.

Naszym celem jest pomóc opiekunom osób starszych w zdobyciu wiedzy, która sprawia, że osoby starsze doświadczają komfortu, poczucia bezpieczeństwa oraz wdzięczności, za godne i szczęśliwe życie.

To oni dbali o nas kiedy byliśmy słabi i bezbronni.

Dzisiaj my zadbajmy o nich. Udowodnijmy, że starość może być piękna. Pokażmy, że można być bezsilnym z uśmiechem, akceptacją i zdrowym dystansem.

Wspierajmy wspólnie opiekunów osób starszych.

Dajmy im narzędzia, dzięki którym ich praca wypełni się dumą i wdzięcznością. Wszyscy będziemy ich kiedyś potrzebować. Są niezbędni i muszą być dostrzeżeni i obdarzeni szacunkiem.

Pomóżcie nam tworzyć lepsze jutro dla starości.

Dzięki Waszym sugestiom, opiniom i wnikliwym pytaniom jesteśmy w stanie rozwijać naszą platformę. Czy chcemy czy nie, wszyscy jedziemy na jednym wózku starzenia się. Dbajmy o nasz wehikuł czasu.

CareMedis © Copyright 2024 | Polityka prywatności | Cookies