Konsekwencje przedawkowania leków przez osobę starszą

Przyjmując jakiekolwiek leki przepisane od lekarza, należy stosować się do jego zaleceń. Szczególnie ważne jest, aby przyjmować je według określonego dawkowania, ponieważ każde odstępstwo może przynieść niepożądane skutki. Może się zdarzyć, że w sposób niezamierzony, dojdzie do przedawkowania leków poprzez przyjmowanie ich zbyt często lub w zbyt dużych dawkach. Objawami, które najczęściej występują przy przedawkowaniu leków, są:
- nudności,
- wzrost ciśnienia tętniczego,
- wzrost poziomu cukru we krwi,
- problemy żołądkowe,
- podwyższona temperatura ciała,
- zawroty głowy.

Mogą wystąpić również inne objawy wskazujące na przedawkowanie leków. Jeśli podejrzewamy, że w przypadku seniora, którym się opiekujemy, doszło do takiej sytuacji, powinniśmy jak najszybciej skonsultować to z lekarzem.

Osoba podająca leki seniorowi obarczona jest ogromną odpowiedzialnością. Musi wykonywać swoje zadania sumiennie, ponieważ to w głównej mierze właśnie od niej zależy, w jakim stanie będzie zdrowie osoby starszej - czy ulegnie poprawie, pozostanie stabilne czy wręcz przeciwnie, na skutek popełnionych błędów ulegnie pogorszeniu. Aby uniknąć przykrych wydarzeń, należy z jak największą dokładnością kontrolować, czy senior stosuje się do zaleceń lekarza oraz brać pod uwagę wszelkie przeciwwskazania, które są związane z przyjmowaniem określonych leków. Przed przyjęciem leku konieczne jest także szczegółowe zapoznanie się z załączoną do niego ulotką. Jeśli u seniora pojawią się jakiekolwiek oznaki sugerujące wystąpienie przedawkowania jednego z leków, powinno to się stać sprawą priorytetową. Objawy występujące w wyniku przedawkowania leków z pozoru mogą wydawać się stosunkowo niegroźnie, jednak w żadnym wypadku nie należy ich lekceważyć. Wszelkie niepożądane objawy związane z przyjmowaniem leków powinny być jak najszybciej zgłoszone lekarzowi, ponieważ mogą one potencjalnie zagrażać zdrowiu a nawet życiu osoby starszej. Ponadto podejmując odpowiednie działanie stosunkowo wcześnie, jest dużo większe prawdopodobieństwo, że uda się na nie zaradzić szybko i nie zdążą one wyrządzić zbyt wielkiej szkody w zdrowiu seniora.

Poniżej możesz zostawić swój komentarz

Pola z * są obowiązkowe

Cofnij odpowiedź
Komentarz*
Imię*
Zabezpieczenie antyspamowe*
Imię na literę "k" to
Kuba
czy
Marek

6 odpowiedzi na artykuł "Konsekwencje przedawkowania leków przez osobę starszą"

Agata Nizińska
Ktoś z was przedawkował kiedyś leki?
ODPOWIEDZ
Fryderyk Bednorz
Mi brakuje troche szczegółów jak zachowywać się gdy osoba przedawkuje, no wiadomo, że na pogotowie trzeba zadzwonic
ODPOWIEDZ
Małgorzata Bula
Tak, więcej szczegołów
Pamela Patyk
Dziękuje za artykuł. teraz wiem co i jak będę uważać.
ODPOWIEDZ
Zbigniew Derda
Uważajcie na leki..
ODPOWIEDZ
Lucyna Suchecka
Dokładnie leki to nie zabawka.

Pomagamy zadbać o potrzeby osób starszych.

Naszym celem jest pomóc opiekunom osób starszych w zdobyciu wiedzy, która sprawia, że osoby starsze doświadczają komfortu, poczucia bezpieczeństwa oraz wdzięczności, za godne i szczęśliwe życie.

To oni dbali o nas kiedy byliśmy słabi i bezbronni.

Dzisiaj my zadbajmy o nich. Udowodnijmy, że starość może być piękna. Pokażmy, że można być bezsilnym z uśmiechem, akceptacją i zdrowym dystansem.

Wspierajmy wspólnie opiekunów osób starszych.

Dajmy im narzędzia, dzięki którym ich praca wypełni się dumą i wdzięcznością. Wszyscy będziemy ich kiedyś potrzebować. Są niezbędni i muszą być dostrzeżeni i obdarzeni szacunkiem.

Pomóżcie nam tworzyć lepsze jutro dla starości.

Dzięki Waszym sugestiom, opiniom i wnikliwym pytaniom jesteśmy w stanie rozwijać naszą platformę. Czy chcemy czy nie, wszyscy jedziemy na jednym wózku starzenia się. Dbajmy o nasz wehikuł czasu.

CareMedis © Copyright 2024 | Polityka prywatności | Cookies